Reference

Rezidenční stavby

Chytrá čtvrť Špitálka

Přeměna nevyužívané části areálu Tepláren Brno, a.s. v moderní městskou čtvrť, která nastavuje nové standardy pro život v centru měst, vzniká také díky našemu projektovému managementu.

V tzv. CITY HUBu se pojí funkce pro bydlení, kulturu, práci a pestrý společenský a komunitní život. PFCK pro statutární město Brno zajišťuje projektový management tohoto ambiciózního projektu.

Projektový management

Barrandez Vous I & II etapa

Název spojující jméno lokality a francouzské označení pro romantické schůzky. Reprezentuje celý koncept bydlení, ve kterém budete mít klid nejen za dveřmi svého bytu, ale i při procházkách v rozlehlém parku jako stvořeném nejen pro romantická setkání. 

Projekt respektuje minulost, ale zároveň směle hledí do budoucnosti. Dva domy, severní a jižní, nabízejí úžasné bydlení pro všechny, kteří hledají funkčně řešené byty s moderním designem a nejnovějšími technologiemi.

Přejímky bytů a společných prostor

Construction management

Campus Holm​

Moderní kampus nejen pro studenty vysokých škol, ale i pro ty, kteří začínají budovat svoji kariéru i soukromý život. Navrhovaný projekt umožní kvalitně bydlet, vzdělávat se, kulturně žít, navazovat nové pracovní i soukromé kontakty a napomáhat v jejich celkovém rozvoji. 

Komplexní projektový management

Arcus City

Záměrem projektu bylo vytvořit vlastní domácí prostředí, ve kterém budou bydlet různé věkové kategorie obyvatel, kteří si vytvoří svojí komunitu se zázemím. To tvoří půlkruh s náměstím, kde se nachází výškový objekt s několika obchody, sportovním vyžitím a prostorem pro restauraci.

Uprostřed projektu autobusová zastávka, která usnadňuje obyvatelům přímé spojení s okolními částmi a centrem Prahy. Celá tato residence je napojena pěší cestou podél horní hrany Řepory včetně cyklostezsky. Půlkruh je britská urbanistická tradice, která je zhmotněna jinou formou. Půlkruh zároveň vytváří bezpečí, hranici, sounáležitost

Technický dozor investora

Koordinátor BOZP

Vysoký Újezd u Prahy

Rezidenční projekt Vysoký Újezd citlivě navazuje na původní vesnici stejného jména. Rozdělení do několika rezidenčních čtvrtí přirozeně buduje sousedské vazby a podtrhuje charakter jednotlivých lokalit. Výstavba v obci si drží svůj standard a charakter. Domy mají stanovenou výšku, zastavěná plocha je na každém pozemku do 30 %, ulice jsou široké, přehledné a lemují je travnaté pásy a stromořadí.

Technický dozor investora

Čtvrť pod Hády

Nová obytná lokalita se bude nacházet v areálu zchátralé a nevyužívané továrny Ergon v Brně Maloměřicích a Brně Obřanech. Před realizací došlo k demolici všech budov v areálu o rozloze
6,5 hektarů. Výstavba projektu proběhne v několika etapách a stojí za ní developer Trikaya.
 

Technický dozor investora

Timber Praha

Unikátní dřevostavby bytových domů - tepelná čerpadla, fotovoltaické panely, podlahové vytápění či Smart home. Timber Praha je zcela první projekt svého druhu. Nadčasový, vizionářský, kreativní, s dobrou energií. Udržitelné a vysoce kvalitní bydlení od rakouské společnosti UBM Development se 150letou tradicí.

K dispozici bude dostatek parkovacích stání, třetina s nabíjecími stanicemi pro elektromobily, a sklepy. Projekt nabízí byty od velikosti cca 40 metrů čtverečních po rozměrově nadstandardní bydlení na 110 metrech čtverečních včetně jednotek se zahradou.

Technický dozor investora

Organizace stavebních prací

Císařská vinice

Jedná se o nadstandardní bydlení, kde jsou interiéry navrženy designovým studiem Olgoj Chorchoj a zahrady od Leflera. Komplex má stropní chlazení s aktivací betonového jádra, všechny domy a byty jsou vybaveny jednotkami s řízeným větráním a rekuperací tepla a vlhkosti. To a mnoho dalšího doplňuje chytrá domácnost navržena renomovanou firmou Loxone.

Technický dozor investora

Koordinátor BOZP


Kancelářské a obchodní budovy

DRN

Organická architektura, chlazené stropy, unikátní propojení starého barokního paláce a novostavby, významná ocenění - to je DRN na Národní třídě v Praze. 

V nové budově jsou zakomponovány materiály, které by jinde skončily na skládce - staré trámy jsou zabudovány do betonových výtahových šachet a původní tašky jsou nadrceny a použity jako násyp na nové střeše. Zelená fasáda s travinami a tulipány se každý rok 17.listopadu rozsvítí trikolorou. 

Ocenění: European Concrete Award 2018, Stavba roku 2019, Cena primátora Hlavního města Prahy 2019, nominace Mies van der Rohe Award 2019

Technický dozor investora

Fit-out management

OC Futurum

Kompletní rekonstrukce obchodního centra bez omezení provozu hypermaketu. Projekt získal ocenění Stavba Jihomoravského kraje 2021. 

Technický dozor investora

Koordinátor BOZP

Manifesto Berlin

Inovativní gastronommický projekt s ambicemi podmanit si celý svět zahájil svoji expanzi tím, že dobyl centrum Berlína. V prostoru Postdamer Platz se v rámci Manifesta nachází přes 20 nejrůznějších gastronomických provozů.

Nechybí signifikantní pivní věž, bazény a stage pro nejrůznější kulturní zážitky. 

Projektový management

Cost management

Construction management

Astrid Offices

Astrid Offices je výjimečný komorní projekt v srdci Holešovic. Administrativní budova je tvořena pěti nadzemními a dvěma podzemními podlažími. Velkoplošné prosklení s použitím venkovních vertikálních lamel a horizontálních žaluzií na fasádě budovy zajišťuje velmi příjemné denní světlo. Pro čerpání inspirace slouží několik coworkingových spotů umístěných nejen v interiéru budovy či zeleném atriu navazujícím na recepci, ale i na společné zelené střešní terase.je švédská nadnárodní společnost specializující se na nábytkový design a prodej. 

Technický dozor investora

Fit-out management

OC Řepy

Obchodní centrum Řepy prošlo v roce 2020 a 2022 kompletní přestavbou a rekonstrukcí. Z původních dvou budov vznikla jedna, která nabízí návštěvníkům o 3400 m2 víc prodejní plochy, nový foodcourt a restaurace, nové služby, ale hlavně moderní atraktivní prostředí.

Technický dozor investora


Výrobní haly a další technické stavby

Sonnentor

Výstavba nové nízkoenergetické a udržitelné budovy Solis pro investora Sonnentor, s.r.o. byla pro naše profíky velkou výzvou. V projektu za více než 300mil. Kč jsme museli skloubit přísné požadavky výroby (stabilita vnitřního prostředí), tak i požadavky na maximální implementaci udržitelných řešení (tepelná čerpadla, dřevovláknité izolace, pěnosklo, fotovoltaika, využití dešťových vod, desky z odpadních nápojových kartonů, hliněné omítky a mnoho dalšího zeleného).

Projektový management

Cost management

Technický dozor investora

VGP Parks

Haly od VGP Parks jsou vysoce kvalitní budovy s různorodým využitím. V lokalitách Vyškov a Prostějov jsme prováděli construction management na stavbách s plochou více než 55.000 m2 od zakládání po předání hotových budov nájemcům včetně umožnění instalace jejich technologií a vybavení.

V Olomouci jsme řídili úpravy stávajících budov pro nové nájemce. Účelem budov jsou sklady velkých eshopů či obchodů s elektronikou, ale například i high-tech výroba světel.

Construction management

Další projekty