Reference

DRN

Organická architektura, chlazené stropy, unikátní propojení starého barokního paláce a novostavby, významná ocenění - to je Palác Národní v Praze. Zajišťovali jsme technický dozor investora a Construction management fit-out.

Do budovy jsou zakomponovány prvky, které byly na pozemku - staré trámy zabudovány do betonových výtahových šachet, staré tašky rozdrceny a použity jako násyp na nové střeše. Zelená fasáda s travinami a tulipány, co se každý rok 17.listopadu rozsvítí trikolorou.European Concrete Award 2018, Stavba roku 2019, Cena primátora Hlavního města Prahy 2019, nominace Mies van der Rohe Award 2019

Sonnentor

Pro investora Sonnentor, s.r.o. jsme zajišťovali komplexní činnosti projektového managementu, cost managementu, technického dozoru od územního rozhodnutí až do kompletního dokončení celého projektu.

Výstavba nové nízkoenergetické a udržitelné budovy Solis byla pro naše profíky velkou výzvou. V projektu za více než 300mil. Kč jsme museli skloubit přísné požadavky výroby (stabilita prostředí), tak i požadavky na maximální implementaci udržitelných řešení (tepelná čerpadla, dřevovláknité izolace, pěnosklo, fotovoltaika, využití dešťových vod, desky z odpadních nápojových kartonů, hliněné omítky a mnoho dalšího zeleného). 

Císařská vinice

Komplex rezidenčního bydlení, kde jsme zajišťovali technický dozor investora.

Interiéry navrženy designovým studiem Olgoj Chorchoj, zahrady od Leflera. Komplex má stropní sálavé vytápění a chlazení s aktivací betonového jádra, všechny domy a byty jsou vybaveny jednotkami s řízeným větráním a rekuperací tepla a vlhkosti. Chytrá domácnost navržena renomovanou firmou Loxone. 

Green Port

Komplex rezidenčního bydlení, kde jsme zajišťovali technický dozor investora.

Byty jsou vybaveny jednotkami s řízeným větráním a rekuperací tepla a vlhkosti. Komplex obsahuje venkovní myčky nebo servisní stanice pro opravu kol nebo do budoucna možnost elektronabíječek v garážích.

Chytrá čtvrť Špitálka

Přeměna nevyužívané části areálu Tepláren Brno, a.s. v moderní městskou čtvrť, která nastavuje nové standardy pro život v centru měst, vznikla také díky našemu projektovému managementu.

V tzv. CITY HUBu se pojí funkce pro bydlení, kulturu, práci a pestrý spolelečenský a komunitní život. PFCK pro statutární město Brno chystá zajistit projektový management celého ambiciózního projektu.

Viadukt Anděl

Administrativní budova Viadukt Anděl drží krok s trendy flexibilního využívání pracovního prostředí. Jsou zde tepelná čerpadla se zdrojem z geotermálních vrtů a fotovoltaické panely pro využití sluneční energie, sálavé stropní chlazení – nedochází k obtěžujícímu proudění vzduchu, jak je tomu u běžné klimatizace.

OC Futurum

Kompletní rekonstrukce obchodního centra bez omezení provozu hypermaketu.

Pro investora Trikaya, a.s jsme zajištovali činnosti technického dozoru investora a koordinátora BOZP. Projekt získal ocenění Stavba Jihomoravského kraje 2021. 

Další projekty